Yakiwood – sprawdzone przez czas technologie dla nowoczesnych domów!

"

Wyjątkowy sposób obróbki drewna, wywodzący się z japońskiej techniki Yakisugi lub inaczej Shou Sugi Ban, zyskuje coraz większą popularność zarówno w wielu krajach Europy, jak i na Litwie. Specjaliści wymieniają wiele zalet drewna palonego, porównując je ze zwykłym drewnem. Jakie są to zalety?

Specjaliści są zgodni co do tego, że drewno palone wyróżnia się odpornością na czynniki środowiskowe oraz niepowtarzalnym estetycznym wyglądem.

Podczas obróbki drewna z zastosowaniem techniki Yakisugi jest ono wypalane w wysokiej temperaturze, następnie deski są czesane, czyszczone na sucho i pokrywane naturalnym olejem. Setki lat temu ta tradycyjna japońska technika obróbki drewna została wprowadzona w celu ochrony drewna przed wpływem środowiska. Dzięki zmienionej strukturalnie powierzchni, drewno palone mniej przepuszcza wodę, jest odporne na ogień, promienie UV, gnicie, pękanie, nie jest atakowane przez owady i gryzonie. Drewno palone służy dłużej – można cieszyć się jego niezmienionym wyglądem przez wiele dziesięcioleci.

Drewno palone to rozwiązanie ekologiczne i przyjazne dla zdrowia. Drewno jest poddawane obróbce w sposób naturalny, bez użycia jakichkolwiek substancji chemicznych, dzięki czemu jest przyjazne dla środowiska i zdrowia. Naturalny olej, niezawierający żadnych substancji chemicznych, którym pokrywa się przygotowane drewno, w przeciwieństwie do farb i lakierów zwykle stosowanych do drewna, zapewnia bardziej przyjazne dla zdrowia środowisko, zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych i chorób układu oddechowego. Wyjątkowa technika skutecznie chroni drewno przed pleśnią.

Drewno palone zapewnia również wyjątkowy estetyczny wygląd, jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących niestandardowych rozwiązań i naturalności. Ze względu na specyficzny proces obróbki, drewno palone wyróżnia się bogatą kolorystyką ziemi – do wyboru są odcienie czerni, szarości, zielonkawe, różowe, brązowe. Każde wypalanie drewna to indywidualny proces, podczas którego kolor i jego intensywność uzyskuje się zgodnie z życzeniem i wizją klienta, dzięki czemu za każdym razem gwarantowany jest niepowtarzalny wygląd. Ta metoda jest idealna również dla tych, którym nieobojętna jest naturalna faktura drewna – obróbka drewna ogniem wydobywa jego niepowtarzalny wzór, który sprawia, że każda deska z drewna palonego jest wyjątkowa.

Szukasz ekskluzywnych i trwałych rozwiązań do wnętrza lub na zewnątrz swojego domu? Atrakcyjne wizualnie i odporne na wpływ środowiska drewno palone jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Specjaliści od techniki wypalania drewna Yakiwood wysłuchają Twoich potrzeb i pomogą znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie, które zapewni wyjątkowość i zrównoważony rozwój.

Zainteresowało Cię drewno palone? Pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.