Taras

Styl, estetyka i trwałość. Taras wykonany z drewna palonego nie tylko będzie wyglądał elegancko, ale będzie również wyjątkowo odporny na wpływ środowiska.
"

W ciepłej porze roku taras staje się miejscem, w którym spędzamy więcej czasu niż w domu – tu pijemy poranną kawę, jemy obiad z rodziną, spotykamy się na kameralne rozmowy z przyjaciółmi. Drewno poddane obróbce z zastosowaniem unikalnej japońskiej techniki wypalania drewna Yakisugi (znanej też jako Shou Sugi Ban) to doskonały wybór dla osób poszukujących naturalnego, przyjaznego dla środowiska, ale jednocześnie eleganckiego i trwałego rozwiązania tarasowego.

Wielowiekowa tradycyjna japońska technika obróbki drewna została po raz pierwszy zastosowana do ochrony drewna przed wpływem środowiska. Podczas wypalania pory na powierzchni drewna kurczą się, czyniąc je mocniejszym i bardziej odpornym. Drewno poddane obróbce w ten sposób mniej przepuszcza wodę, jest odporne na ogień, owady i gnicie oraz jest mniej podatne na pękanie. Jednocześnie zachowuje swoje właściwości, naturalność, wzór i kolor. Kolor drewna poddanego obróbce tą metodą nie zmienia się pod wpływem słońca, wilgoci, chodzenia, tarcia i innych wpływów środowiskowych. Nawet po długim czasie powierzchnia drewna palonego pozostaje gładka, brud mniej do niej przywiera, dzięki czemu czyszczenie tarasu będzie bardzo łatwe. Elegancki, łatwy w utrzymaniu taras wykonany z drewna palonego doskonale wpisuje się zarówno w środowisko naturalne, jak i w środowisko miejskie.

Aby zachować piękno i zapewnić trwałość, wystarczy regularnie smarować taras naturalnymi olejami. Specjaliści twierdzą, że odpowiednio konserwowane drewno palone może przetrwać nawet 100 lat!

Chcesz stworzyć taras, który wygląda elegancko, ale jednocześnie zależy Ci na naturalności, trwałości i długowieczności? Drewno palone Yakiwood jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania, pomogą znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie na taras, na którym dobrze jest spędzać czas.

Proces roboczy

Podczas obróbki drewna stosując technikę Yakisugi najpierw wypalana jest zewnętrzna część desek – nadaje to drewnu wyjątkowo bogaty odcień i podkreśla jego wyjątkową fakturę. Kolejnym krokiem jest wyczesywanie specjalnymi szczotkami w celu uzyskania wyjątkowego wzoru drewna. Po oczyszczeniu z brudu i drobnych spalonych cząstek, drewno jest pokrywane specjalnymi naturalnymi olejami, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Ten sposób obróbki drewna nie tylko pozwala uzyskać wyjątkowy estetyczny wygląd, ale także zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych (woda, ogień, owady, gnicie).

Zainteresowałeś się? Doświadczeni specjaliści firmy Yakiwood, którzy opanowali do perfekcji unikalną japońską technikę wypalania drewna, są gotowi wysłuchać Twoich oczekiwań i pomóc je zrealizować.

Zainteresowało Cię drewno palone? Pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.