Elewacje

Naturalność, estetyka i trwałość. Elewacja wykonana z drewna palonego jest nie tylko odporna na wpływ środowiska, ale także nadaje budynkowi szczególnie estetyczny, naturalny wygląd.
"

Zdaniem czołowych architektów i specjalistów z branży budowlanej, potrzeby ludzi budujących domy szybko się zmieniają pod wpływem panujących trendów związanych z naturalnością. W dzisiejszych czasach poszukuje się najbardziej racjonalnych i zrównoważonych rozwiązań, które mogą przyczynić się do ochrony środowiska. Do budowy budynków wybiera się coraz częściej zrównoważone materiały. Jednym z nich jest drewno, do którego obróbki wykorzystuje się różne metody. Unikalna japońska technika wypalania drewna Yakisugi (znana też jako Shou Sugi Ban) wyróżnia się trwałością i odpornością na wpływ środowiska. Drewno poddane obróbce ogniem zapewnia trwałość, co sprawia, że szczególnie nadaje się do zewnętrznych elementów domu, jak też pomaga stworzyć naturalny i jednocześnie oryginalny wygląd domu mieszkalnego lub budynku o innym przeznaczeniu. Drewno palone na elewację to doskonały wybór dla osób poszukujących trwałych i nietradycyjnych rozwiązań.

Wielowiekowa tradycyjna japońska technika obróbki drewna została po raz pierwszy zastosowana do ochrony drewna przed wpływem środowiska. Podczas palenia pory na powierzchni drewna kurczą się, czyniąc je mocniejszym i bardziej odpornym. Drewno poddane obróbce w ten sposób mniej przepuszcza wodę, jest odporne na ogień, owady i gnicie oraz jest mniej podatne na pękanie. Jednocześnie zachowuje swoje właściwości, naturalność, wzór i kolor. Oryginalna, łatwa w utrzymaniu elewacja z drewna palonego doskonale wpisuje się nie tylko w środowisko naturalne, ale również w środowisko miejskie.

Chcesz stworzyć naturalnie i elegancko wyglądający budynek, zapewniając mu jednocześnie trwałość i długowieczność? Drewno palone Yakiwood jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania oraz uwzględniając potrzeby i oczekiwania pomogą w doborze najodpowiedniejszego gatunku i koloru drewna.

Proces roboczy

Podczas obróbki drewna stosując technikę Yakisugi najpierw wypalana jest zewnętrzna część desek – nadaje to drewnu wyjątkowo bogaty odcień i podkreśla jego wyjątkową fakturę. Kolejnym krokiem jest wyczesywanie specjalnymi szczotkami w celu uzyskania wyjątkowego wzoru drewna. Po oczyszczeniu z brudu i drobnych spalonych cząstek, drewno jest pokrywane specjalnymi naturalnymi olejami, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Ten sposób obróbki drewna nie tylko pozwala uzyskać wyjątkowy estetyczny wygląd, ale także zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych (woda, ogień, owady, gnicie).

Zainteresowałeś się? Doświadczeni specjaliści firmy Yakiwood, którzy opanowali do perfekcji unikalną japońską technikę wypalania drewna, są gotowi wysłuchać Twoich oczekiwań i pomóc je zrealizować.

Zainteresowało Cię drewno palone? Pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.