Ogrodzenie

Jakość, styl i trwałość. Drewno palone na ogrodzenie to doskonały wybór dla osób poszukujących atrakcyjnego, wysokiej jakości i trwałego rozwiązania.
"

Ogrodzenie nie tylko pomaga stworzyć bezpieczniejsze i bardziej intymne środowisko. To też bardzo ważny akcent, na który jako pierwszy zwracają uwagę przechodnie lub odwiedzający goście. Drewno poddane obróbce unikalną japońską techniką wypalania Yakisugi (znaną też jako Shou Sugi Ban) to doskonały wybór dla osób poszukujących wyjątkowego, harmonijnie zintegrowanego i trwałego rozwiązania ogrodzeniowego.

Wielowiekowa tradycyjna japońska technika obróbki drewna została po raz pierwszy zastosowana do ochrony drewna przed wpływem środowiska. Podczas wypalania pory na powierzchni drewna kurczą się, czyniąc je mocniejszym i bardziej odpornym. Poddane obróbce w ten sposób drewno jest odporne na wilgoć, promienie UV i inne czynniki środowiskowe, nie ulega gniciu, jest też bardzo mocne i mniej podatne na pękanie. Jednocześnie drewno palone zachowuje swoje właściwości, naturalność, wzór i kolor. Eleganckie i łatwe w utrzymaniu ogrodzenie z drewna palonego doskonale wpisuje się zarówno w naturę, jak i w nowoczesne otoczenie miejskie. Aby ogrodzenie z drewna palonego nie straciło swojego piękna i długo służyło, wystarczy regularnie pokrywać je naturalnymi olejami. Specjaliści twierdzą, że odpowiednio konserwowane drewno palone może przetrwać nawet 100 lat!

Marzysz o atrakcyjnym ogrodzeniu, które wtapia się w otoczenie, ale jednocześnie szukasz trwałego rozwiązania? Drewno palone Yakiwood jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania, pomogą znaleźć najodpowiedniejsze rozwiązanie ogrodzeniowe, które nie pozostawi Cię obojętnym.

Proces roboczy

Podczas obróbki drewna stosując technikę Yakisugi najpierw wypalana jest zewnętrzna część desek – nadaje to drewnu wyjątkowo bogaty odcień i podkreśla jego wyjątkową fakturę. Kolejnym krokiem jest wyczesywanie specjalnymi szczotkami w celu uzyskania wyjątkowego wzoru drewna. Po oczyszczeniu z brudu i drobnych spalonych cząstek, drewno jest pokrywane specjalnymi naturalnymi olejami, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Ten sposób obróbki drewna nie tylko pozwala uzyskać wyjątkowy estetyczny wygląd, ale także zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych (woda, ogień, owady, gnicie).

Zainteresowałeś się? Doświadczeni specjaliści firmy Yakiwood, którzy opanowali do perfekcji unikalną japońską technikę wypalania drewna, są gotowi wysłuchać Twoich oczekiwań i pomóc je zrealizować.

Zainteresowało Cię drewno palone? Pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.