Produkcja

Unikalna japońska technika wypalania drewna Yakisugi (znana też jako Shou Sugi Ban), doskonalona przez wiele lat, zyskująca coraz większe uznanie w wielu krajach świata, jest najbardziej naturalnym sposobem przygotowania drewna, który zapewnia nienaganny estetyczny wygląd i skuteczną ochronę przed wpływem środowiska. Aby zapewnić trwałość naszych wyrobów, do produkcji wykorzystujemy najtrwalsze drewno – świerk, sosnę i modrzew.
"

Chcesz nadać budynkowi naturalny i elegancki wygląd, zapewniając jednocześnie trwałość i długowieczność? Drewno palone Yakiwood jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Jak się wszystko odbywa

  1. Zewnętrzna część desek jest precyzyjnie wypalana w wysokiej temperaturze – nadaje to drewnu wyjątkowo bogaty odcień i podkreśla jego wyjątkową fakturę. Jeśli deski są przygotowywane na ogrodzenia, są one wypalane z obu stron.
  2. W celu uzyskania wyjątkowego wzoru drewna deski czesane są specjalnymi szczotkami.
  3. Usuwa się brud i spalone cząstki.
  4. Drewno jest pokrywane specjalnymi naturalnymi olejami.

Początki techniki

Wielowiekowa tradycyjna japońska technika obróbki drewna Yakisugi (znana też jako Shou Sugi Ban) została wprowadzona w celu ochrony drewna przed wpływem środowiska. Podczas wypalania pory na powierzchni drewna kurczą się, czyniąc je mocniejszym i bardziej odpornym. Drewno poddane obróbce w ten sposób prawie nie przepuszcza wody, jest odporne na ogień, owady i gnicie oraz rzadziej pęka. Jednocześnie zachowuje swoje właściwości, naturalność, wzór i kolor.